O nas

PODLASKI KLUB BIZNESU założyła grupa przedsiębiorców z Białegostoku w skład której weszli:

1. Śp. Jarosław Dziemian – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „JARD”
  2. Piotr Laskowski i Władysław Wasiński – Hurtownia „NEX”
  3. Jakub Półtorzycki – Hurtownia „ADAMBA”
  4. Zdzisław Wyszkowski – Hurtownia „INTER MAG”
  5. Mirosław Popławski, Mirosław Newel, Stanisław Newel – Hurtownia „PEN”
  6. Grażyna Strzałkowska – Spółka „LI MAR”
  7. Jarosław Stypułkowski – „MOTO – GRYF”
  8. Michał Artysiewicz – „ARTMI”
  9. Zenon Andrzej Mierzejewski – Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „MISPOL”
  10. Zbigniew Żochowski, Zbigniew Piesowicz, Jerzy Szajkowski – Hurtownia „U ZBYSZKA”
  11. Wojciech Piotrowski, Andrzej Chomczyk – Hurtownia „OLIMP”
  12. Zbigniew Rybiński, Witold Dutko – „INTERTRADE”
  13. Tadeusz Backiel – Hurtownia „KOBAX”.

Wyżej wymieniona grupa osób wybrała ze swego składu Zarząd w składzie:

1. Śp. Jarosław Dziemian – Prezes
  2. Zenon Zbigniew Mierzejewski – Wiceprezes
  3. Zbigniew Rybiński – Członek
  4. Stanisław Korzeniowski – Członek
  5. Mirosław Popławski – Członek
  6. Michał Artysiewicz – Członek
  7. Andrzej Chomczyk – Członek

W dniu 17.12.1993 roku na zebraniu ogólnym członków założycieli Klubu przyjęto opracowany przez spółkę LEX BANK projekt Statutu Stowarzyszenia o nazwie PODLASKI KLUB BIZNESU, przyjęto uchwałę o skierowaniu Statutu do rejestracji w Sadzie Wojewódzkim w Białymstoku. Upoważnionymi osobami do występowania w sprawie rejestracji zostali:

1. Śp. Jarosław Dziemian
  2. Zenon Andrzej Mierzejewski
  3. Zbigniew Rybiński
  4. Michał Artysiewicz

Postanowieniem sygnatura akt I NS rej ST 9/94 z dnia 17.02.1994r Sąd Wojewódzki w Białymstoku I Wydział Cywilny wpisał do rejestru stowarzyszeń w dziale A – PODLASKI KLUB BIZNESU.

Członkowie założyciele przyjęli koncepcję znaku klubowego oraz deklaracji członkowskiej.

Jako Klub jesteśmy członkami Podlaskiego Forum Gospodarczego a także Izby Przemysłowo – Handlowej.

Podstawowe cele Klubu to:

– reprezentowanie i ochrona interesów gospodarczych członków,

– tworzenie więzi środowiskowej oraz towarzyskiej,

– rozwiązywanie problemów ekonomicznych, organizacyjnych i prawnych,

– współdziałanie z organami władzy i administracji państwowej w zakresie tworzenia korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej,

– budowanie prestiżu i siły środowiska oraz upowszechnianie etyki zawodowej,

– prowadzenie działalności szkoleniowej, kulturalnej, sportowej, turystycznej i towarzyskiej, służącej integracji członków Klubu.

Na spotkaniach Podlaskiego Klubu Biznesu omawiane są zagadnienia istotne dla życia gospodarczego. Prowadzimy dyskusję nad projektami aktów prawnych m.in.
o samorządzie gospodarczym, ustawodawstwie podatkowym czy też celnym.
Podczas debat oceniamy politykę gospodarczą państwa, władz lokalnych i samorządowych.