Adam Byglewski

Adam ByglewskiAbsolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Hansa College w Hamburgu

Członkostwo oraz pełnione funkcje:

•  Członek Podlaskiego Klubu Biznesu
  • Wiceprezes ds. finansowych ZMPD
  • Członek, założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia    Przewoźników Podlasia
  • Współzałożyciel oraz Wiceprezes Zarządu Fundacji Edu Pro Arte przy Operze i Filharmonii Podlaskiej
  • Fundator i członek kapituły fundacji ERA
  • Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga w Białymstoku z jurysdykcją w województwie podlaskim i lubelskim.

Motto: To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było niereal­nym marzeniem” (Paulo Coelho).

Mówi o sobie: mam pewność, że wytrwałość w naszej branży to najważniejsze przykazanie. Żyjemy w czasach dynamicznych zmian i najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy robić, jest zdecydowanie się na twórczy wysiłek i wyjście ze swojej strefy spokoju. W mojej pracy zawsze kierowałem się solidnością i zaangażowaniem. Jestem przekonany, że to pozwoliło mi dojść do miejsca, w którym dzisiaj jestem.

Nagrody i wyróżnienia:

• 2005r. – Honorowa Odznaka „Zasłużony dla transportu RP” przyznaną przez Ministra Infrastruktury;
  • 2009r. – finalista konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2008 „Entrepreneur of the Year”;
  • 2012r. – Prezydent IRU, wręczył  złotą odznakę IRU i dyplom z tytułem menadżera roku Adamowi Byglewskiemu;
  • 2012r. – medal za Długoletnią Służbę, nadawany przez Prezydenta RP oraz Diamentową i Złotą odznaka Honorową „Zasłużony dla ZMPD”;
  • 2013r. – Adam Byglewski współzałożycielem oraz Wiceprezesem Zarządu Fundacji Edu Pro Arte powstałej przy Operze i Filharmonii Podlaskiej, która ma pomagać niezamożnej i uzdolnionej młodzieży w rozwijaniu talentów. Fundatorami EDU PRO ARTE są między innymi rektor Uniwersytetu w Białymstoku, rektor Politechniki Białostockiej, rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku;
  • 2013r. – Wiceprezes Zarządu Adam Byglewski otrzymał Konfederatkę 2013 – nagrodę przyznawaną w dowód uznania szczególnych zasług dla rozwoju dialogu społecznego w Polsce oraz za znaczący wkład w umacnianie ruchu pracodawców, krzewienie idei przedsiębiorczości i zasad wolnego rynku.

Spółka ADAMPOL prowadzi działalność w zakresie międzynarodowego i krajowego transportu samochodów od roku 1989. Specjalizuje się w transporcie samochodów osobowych, dostawczych i półciężarowych. Korzystając z własnych pojazdów oraz taboru sprawdzonych i zaufanych podwykonawców, ma obecnie do dyspozycji kilka tysięcy autotransporterów oraz setki specjalistycznych wagonów. Prestiż ADAMPOL S.A. został zbudowany poprzez profesjonalny przewóz wszystkich marek samochodów, które trafiają praktycznie do każdego zakątka Europy i Azji. Dzięki temu dajemy zatrudnienie ponad 1500 osobom.

W swojej kompleksowej obsłudze ADAMPOL S.A. oferuje:
– transport, logistykę, spedycję
– transport FTL/FCL
– obsługę cargo
– usługi terminalowe
– składowanie
– usługi specjalne – SKD/DKD, obsługa aut używanych, obsługa fabryk
– usługi celne
– serwis pojazdów
– blacharstwo i lakiernictwo samochodowe
– szkolenia.

Więcej informacji oraz bieżące zagadnienia omawiane są na Facebooku i stronie: